3 rzeczy, które pomogą ci osiągnąć swoje cele

Jeśli ty także zastanawiasz się, jak osiągnąć wyznaczone sobie cele, najpierw wiedz: to nie jest nauka ścisła. Istnieją jednak pewne sztuczki, które mogą znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu.

 

  1. Ustaw kluczowe nawyki

Pierwszy błąd, jaki popełniają ludzie, szczególnie na początku roku, starają się osiągnąć zbyt wiele celów naraz. Drugi błąd to oczekiwanie natychmiastowego postępu. To całkiem nierealne, abyś myślał, że zaczniesz lepiej jeść, ćwiczyć i spać osiem godzin w nocy!

Lepszym podejściem jest identyfikacja i budowa kluczowych nawyków. Jeśli chcesz być zdrowszy, na przykład jeden dobry nawyk to może być budzenie się wcześniej. Mając więcej czasu dla siebie każdego ranka, będziesz bardziej prawdopodobne, że osiągniesz swoje inne cele – na przykład gotowanie zdrowego śniadania lub dostanie się na siłownię. W końcu ta zmiana jest energetyzująca, ponieważ daje ci możliwość dokonywania lepszych wyborów w innych obszarach pracy i zabawy. Szukasz nowego nawyku? Gorąco polecam rozpoczynać i kończyć każdy dzień medytacją.

 

  1. Odkryj swoją prawdziwą motywację

Napoleon Hill, autor Think and Grow Rich, pisze, że “punktem wyjścia wszystkich osiągnięć jest pragnienie. Miej to stale na uwadze. Słabe pragnienie przynosi słabe rezultaty, tak jak mały ogień wytwarza niewielką ilość ciepła.” Za każdym celem kryje się głębszy powód, który motywuje twoje pragnienie zmiany lub osiągnięcia. Głębszy powód jest niezbędny do osiągnięcia pożądanego rezultatu.

 

  1. Używaj aplikacji do monitorowania postępów

Sukces każdej inwestycji mierzy się z codzienną odpowiedzialnością, wymiernym postępem i rozpoznawaniem mniejszych – jak również większych – kamieni milowych. Podobnie, twoje roczne cele powinny zostać podzielone na wymierne części, podczas których będziesz się rozliczał i świętował osiągnięcia. Istnieje wiele aplikacji przyjaznych dla użytkownika, które pozwalają śledzić postępy w osiąganiu celów osobistych i zawodowych przy użyciu danych w czasie rzeczywistym. Jeśli chodzi o kondycję, Seven rzuca wyzwanie nawet najbardziej zajętej osobie, która wykonuje siedmiominutowe treningi o wysokiej intensywności przez siedem miesięcy – wykorzystując nie więcej niż krzesło, ścianę i własną masę ciała. Ta aplikacja poprowadzi Cię przez treningi z ilustracjami, zegarami i instrukcjami mówionymi podczas śledzenia postępów na wykresach i kalendarzach.

Każdy nowy cel to szansa na rozwój osobisty lub zawodowy. Skorzystaj z tych skutecznych i zintegrowanych wskazówek, aby śledzić postępy i osiągnąć swoje cele.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Polecane artykuły

13
Cze
Jak reklamować się w internecie
Reklama w internecie.
06
Cze
Zabiegi kosmetyczne dla młodej skóry – Jak zatrzymać młodość?
Zabiegi kosmetyczne dla młodej skóry - Jak zatrzymać młodość?
Zastanawiasz się jakie zabiegi kosmetyczne pozwolą Ci […]
28
Maj
RODO: Co to jest? Ochrona danych osobowych 2018
RODO: Co to jest? Ochrona danych osobowych 2018
Czym jest RODO? Ogólne rozporządzenie w sprawie ochrony […]
28
Maj
3 rzeczy, które pomogą ci osiągnąć swoje cele
3 rzeczy, które pomogą ci osiągnąć swoje cele
Jeśli ty także zastanawiasz się, jak osiągnąć […]
28
Maj
Czy masz nomofobię? Uzależnienie od smartfona zakłóca pracę mózgu
Czy masz nomofobię? Uzależnienie od smartfona zakłóca pracę mózgu
Jesteśmy tak bardzo uzależnieni od naszych smartfonów, […]
24
Maj
Streaming wideo wywraca rynek telewizji do góry nogami
Streaming wideo wywraca rynek telewizji do góry nogami
Kryzys tradycyjnych stacji telewizyjnych to już powoli […]
24
Maj
Trendy w reklamie cyfrowej roku 2018
Trendy w reklamie cyfrowej roku 2018
Branża reklamy cyfrowej zakończyła rok 2017 pozytywnym […]
24
Maj
Ewolucja programowania
Ewolucja programowania
Technologia przekształciła świat w zsynchronizowaną globalną wioskę. […]